Blog > Komentarze do wpisu

ecoFLEX

Nowe wersje w serii Opla exoFLEX

Koncern Opel prowadzi niezmienne starania mającej na celu zwiększenie wydajności samochodów serii ecoFLEX, które w ciągu ostatniego czasu zmieniły się znacząco. Zaprezentowane przez Opla w Paryżu nowe wersje Corsy i Agili z technologią start/stop oraz Merivy 1.3 ecoFLEX CDTI , a także Insignia 2.0 CDTI ecoFLEX.

Opel swoim nabywcom oferuje najnowszą technologię start/stop w Oplu Corsa 1.3 CDTI o mocy 55 kW/75 KM oraz Agila 1.2 z silnikiem benzynowym o mocy 69 kW/94 KM. Obydwa silniki spełniają normę Euro 5 i mają pakiet minimalizujacy emisję szkodliwych spalin do atmosfery CO2, dzięki czemu zyskują dodatkowo oszczędność w zużyciu paliwa.

W modelu Opel Insignia ecoFLEX zużycie paliwa oraz emisja CO2 zostały zredukowane z 5,2 l/100 km i 136 g/km do 4,9 l/100 km i 129 g/km. Priorytetem koncernu jest zaangażowanie nad innowacjami pracami , które mają na celuzmniejszenie, a docelowo zlikwidują zależność motoryzacji od ropy, w efekcie zminimalizują emisje CO2 i nakłonią producentów samochodów i użytkowników do korzystania z innych źródeł energii.

sobota, 12 marca 2011, olopel

Polecane wpisy